top of page
  • Writer's picturePlivačкi klub Borac Banja Luka

USPJEŠNO ZAVRŠEN “BORAC TELEGROUP GRAND CHALLENGE 2023”

Updated: Jul 3, 2023

Plivački klub “Borac” Banja Luka bio je organizator još jednog Međunarodnog plivačkog mitinga “Borac TeleGroup Grand Challenge” koji je okupio 230 takmičara iz Austrije, Kanade, Kine, Hrvatske, Egipta, Estonije, Meksika, Slovenije, Rusije, Srbije, USA i BiH.

Po broju ukupnog broja osvojenih medalja najuspješniji su bili plivači Olimpije iz Ljubljane i domaćina Borca sa osvojene sa po 84 medalje. Olimpija je osvojila 38 zlatnih, dok su Borčevci osvojili 30 zlatnih medalja. Trećeplasirani su bili plivači Ribe takođe iz Ljubljane sa osvojene 43 medalje (15 zlatnih).

Za najuspješnije takmičare u muškoj kategoriji proglašeni su (zbir 4 isplivane discipline):

• Jovan Lekić (PK “22 april”, B. Luka) - apsolutna kategorija

• Luka Janković (PK “Napredak”, Kruševac) - 17-18 godina

• Bor Vran-Benković (PK “Branik”, Maribor) -

15-16 godina

• Maj Krdžalić (PK “Riba”, Ljubljana) - 13-14 godina

• Sergej Vlačo (PK “Delfin”, Laktaši) - 12 godina i ml.

Za najuspješnije takmičarke u ženskoj kategoriji proglašeni su (zbir 4 isplivane discipline):

• Janja Šegel (PK “Fužinar”, Ravne) - apsolutna kategorija

• Iza Bricelj (PK “Olimpija”, Ljubljana) 15-16 godina

• Lara Naglić (PK “Triglav”, Kranj) 13-14 godina

• Manca Pogačar (PK “Triglav”, Kranj) 11-12 godina

• Esma Dižić (PK “Aquafit”, Sarajevo) 10 godina i ml.

Najbolji plivač Borca, Adi Mešetović još jednom je pokazao da se nalazi u odličnoj formi pošto je u obe trke u kojima je nastupio, a to su 50m i 100m slobodno ostvario rezultate nadomak ličnih rekorda, te osvojio zlato (100m) i srebro (50m).

U ime Plivačkog kluba “Borac” Banja Luka zahvaljujemo se svim učesnicima, takmičarima, njihovim trenerima, sudijama i prijateljima kluba.

Zahvalnost RTRS koji su pratili trke i dešavanja u svakom momentu, te Fakultetu za sport Univerziteta Apeiron i Katoličkoj gimnaziji koji su nam dali predivne volontere.

Posebnu zahvalnost dugujemo našim plivačima, trenerima, te porodicama naših plivača koji su tu bili uz nas i nesebično pomagali da se ovo veliko takmičenje održi na najbolji mogući način!

Za kraj, zahvalnost sponzorima i partnerima, bez koji takođe ne bismo mogli realizovati ovogodišnji BTGC2023 @telegroup_ltd @mpos_rs @mdodik.official @banjaluka.gu @veranomotors @pekara__manja @aquatim.voda @metromedia__group @euroexpressbrzaposta @mozzartbetbih @cityhostelbanjaluka @hotelwellnessfortuna @destilacija_teslic @skrebicco #silkwaysarajevo