• PK Borac

MLADOST KUP 2021 – BRANKO MIĆIN U ZNAKU PLIVAČA BORCA

Updated: Feb 14, 2022

Na mitingu je učestvovao 381 takmičar iz 17 plivačkih klubova Srbije i BiH.

Jedna od najatraktivnijih trka bila je u kategoriji masters plivanja gdje su predstavnici Borca briljirali, a među njima i plivači preko 75 godina.

Završen je još jedan Mladost Kup, koji je ove godine postao memorijalni u znak sjećanja na trenera Branka Mićina, jednog od prvih trenera Plivačkog kluba “Borac”, još od prvih dana osnivanja, davne 1958. godine.

U zbiru bodova tri najbrže trke, najuspješniji takmičari u apsolutnoj kategoriji proglašeni su plivači Borca, Adi Mešetović (2092 FINA boda) i Dunja Jorgić (1634 FINA boda).

Plivački klub Borac nastupio je sa 78 svojih takmičara, gdje su naši predstavnicu osvojili pregršt medalja sa velikim brojem ličnih rekorda. Jedna od najatraktivnijih trka bila je u kategoriji masters plivanja gdje su predstavnici Borca briljirali, a među njima i plivači preko 75 godina, kome upućujemo iskrene čestitke i zahvalnost.